KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036008
nr 403 6008
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Narciss med löv', signerad och daterad 1925, pannå 33 x 24 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
4.800 kr
måndag 3 april 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason